Forum Etyki Słowa

Uczestnicy panelu dyskusyjnego na temat etyki w dziennikarstwie

Przedstawiamy uczestników panelu dyskusyjnego poświęconego etyce w dziennikarstwie, który odbędzie się w pierwszym dniu Forum Etyki Słowa, 15 marca br. o godz. 12 w auli 2.40A w Bibliotece Głównej UKW.

W dyskusji wezmą udział: Anna Raczyńska, Marcin Kowalski, Michał Ogórek, Jarosław Reszka.

 

 

Anna Raczyńska – od 2016 roku dyrektor Bydgoskiego Oddziału Telewizji Polskiej, w którym wcześniej pełniła funkcję sekretarza programowego (2006-2009). Dziennikarka radiowa i telewizyjna oraz publicystka prasowa z ogromnym dorobkiem. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Expressie Bydgoskim, Radiu Pomorza i Kujaw, a także na stanowisku zastępcy redaktora naczelnego pisma ‘’Edukacja i Dialog”.

 

 

 

Marcin Kowalski – dziennikarz, felietonista, publicysta, redaktor, scenarzysta, autor książek historycznych i reporterskich z dwudziestoletnim doświadczeniem w zawodzie.  Przez siedemnaście lat związany był z Gazetą Wyborczą. Najczęściej nominowany dziennikarz w historii Grand Press (15 nominacji), a w 2009 roku zwycięzca w kategorii Reportaż prasowy (wspólnie Piotrem z Głuchowskim). Wielokrotnie nagradzany w najbardziej prestiżowych ogólnopolskich konkursach dziennikarskich.

 

 

 

Michał Ogórek – dziennikarz, felietonista, prezenter telewizyjny, autor wielu książek,  satyryk i krytyk filmowy. W latach 80-tych za publikacje w „Przeglądzie Tygodniowym” otrzymał Nagrodę Dziennikarzy Niezależnych. Od 1989 r. stały felietonista Gazety Wyborczej. Od 2004 związany z kanałem telewizyjnym Kino Polska. W 2011 roku zajął drugie miejsce w rankingu najlepszych felietonistów ogłoszonym przez miesięcznik „Press”. W 2014 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

 

 

Jarosław Reszkadziennikarz, publicysta, autor wielu książek, doktor nauk humanistycznych, pracownik Zakładu Teorii Języka i Mediów w Katedrze Dziennikarstwa, Nowych Mediów i Komunikacji Społecznej UKW w Bydgoszczy. Od wielu lat redaktor wydania Expressu Bydgoskiego.

 

 

 

 

 

Źródła:

www.markomedia.pl

www.wikipeda.pl

www.bydgoszcz.tvp.pl

www.ukw.edu.pl